Club Name:
Killington Mountain School
[ KMS ]

Race Secretary:

Jeannine Bennett

Entry Method:
PRE-PAY ONLINE ONLY- https://adminskiracing.com
No day of registrations will be accepted

Send Entries to:
ra@killingtonmountainschool.org

Club Information
Director of Racing: Chuck Hughes

Chuck Hughes
KSC/KMS Competition Programs, Director
Phone: 802.422.6898
Fax: 802.422.6229
chughes@killingtonmountainschool.org

Address:
Killington Mountain School
2708 Killington Road
Killington, Vermont 05751

E-MAIL US
VISIT WEBSITE

Following are Alpine Race Results and Penalty Reports

Ski Race Results generated by:
USSA Race Software, Alpine/Snowboard/Cross Country Version 6.24 Revision 11
Software written by Split Second, Inc.



                       U.S. SKI AND SNOWBOARD ASSOCIATION                       

                         MATT HARNETT MEMORIAL DUAL SL                          

                            USSA RACE CODE No. N1227                            
KMS                                                               MARCH 24, 2013
KILLINGTON                                                      EASTERN DIVISION
--------------------------------------------------------------------------------

                             S L A L O M     M E N                              

                                RESULTS BY CLASS                                

--------------------------------------------------------------------------------

                                  CLASS :  U8                                   
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1   8 E6476944 Muller, Brice               KSC/05   24.58   24.82   49.40
  2  10 E6451681 Reed, Sawyer                KSC/05   25.17   25.38   50.55
  3   9 E6367936 Preisler, Albert             CG/06   26.37   25.95   52.32
  4  12 E6451537 Sharrock, Lukas             KSC/05   28.22   25.61   53.83
  5  11 E6475009 Roy, Connor                 KSC/05   28.34   25.88   54.22
  6   6 E6446579 Gentner, Griffin            KSC/05   29.01   28.52   57.53
  7   7 X6416176 Mendez, Raul                KSC/05   31.04   26.74   57.78
  8  13 E6475099 Slavich, Jake               KSC/05   29.62   29.98   59.60

DID NOT START 1st RUN

      5 E6475626 Desena, Jack                KSC/05        


                                  CLASS :  U10                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1  42 E6348337 Visnic, Drew                OKE/03   23.82   23.38   47.20
  2  37 E6314254 Preisler, Oscar              CG/04   24.50   22.82   47.32
  3  28 E6312492 Clarke, Austin              KSC/03   24.21   23.29   47.50
  4  41 E6327233 Schultz, Tucker             KSC/03   24.19   23.32   47.51
  5  36 E6427799 Muller, Chase               KSC/03   24.08   24.04   48.12
  6  32 E6412518 Hynes, Brennan              OKE/03   24.48   24.51   48.99
  7  33 E6390964 Kelleher, John              OKE/04   24.86   24.69   49.55
  8  35 E6462415 Marra, William              OKE/04   26.00   24.68   50.68
  9  31 E6474522 Harris, William             OKE/04   25.66   25.05   50.71
 10  29 E6329956 Fallon, Christopher         KSC/03   26.69   25.07   51.76
 11  27 E6335261 Bennett, Christopher        GUN/04   26.10   26.52   52.62
 12  39 E6471516 Rice, Alex                  KSC/04   26.67   26.91   53.58
 13  34 E6426996 Lawton, Benjamin            KSC/04   26.65   28.18   54.83
 14  30 E6446569 Gentner, Edward             KSC/03   27.22   27.71   54.93
 15  40 E6429925 Schain, Gaven               KSC/04   27.51   27.50   55.01



                                  CLASS :  U10                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

DISQUALIFIED 1st RUN

     38 E6454742 Quinlan, Liam               KSC/03 GATE  0   27.68


                                  CLASS :  U12                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1  76 E6308367 Coughlin, Patrick           KSC/01   21.04   20.89   41.93
  2  79 E6263895 Gillis, Daniel              STC/02   21.82   21.79   43.61
  3  87 E6295035 Schultz, Tanner             KSC/01   22.32   21.83   44.15
  4  84 E6268767 Mandel, Cooper               CG/01   22.09   22.09   44.18
  5  70 E6325092 Beardsley, Ryan             OMS/01   22.42   21.95   44.37
  6  86 E6299327 Reed, Brooks                KSC/02   22.98   22.47   45.45
  7  89 E6299950 Zackin, Alec                KSC/02   23.21   22.76   45.97
  8  72 E6300241 Bianchi, Ryan               KSC/02   23.62   22.53   46.15
  9  73 E6300782 Bianchi, Stephen            KSC/01   23.44   22.86   46.30
 10  71 E6237481 Bennett, Aidan              KSC/02   23.45   23.21   46.66
 11  78 E6274183 Fallon, John Michael        KSC/01   24.05   23.22   47.27
 12  80 E6368649 Hoffman, Wyatt              KSC/02   24.64   23.52   48.16
 13  81 E6289061 Hulsebosch, Stefan          KSC/02   24.45   23.93   48.38
 14  77 E6235949 Cunningham, Brian           QUE/02   22.59   25.94   48.53
 15  74 E6363715 Brown, Nathan               KSC/01   24.79   23.88   48.67
 16  82 E6400477 Lajaunie, Connor            KSC/02   25.15   24.51   49.66
 17  85 X6416374 Mendez, Carlos              KSC/02   24.14   28.79   52.93
 18  75 E6311588 Clarke, Dustin              KSC/02   38.04   23.90 1:01.94

DID NOT START 1st RUN

     88 E6348343 Visnic, Connor              OKE/01        
     83 E6340363 Maggioli, Nico              OMS/01        

DISQUALIFIED 2nd RUN

     69 E6462172 Bailey, Spenser             KSC/02   28.37




                                  CLASS :  U14                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1 120 E6257916 Ryan, Bobby                 KSC/99   20.28   20.42   40.70
  2 111 E6267092 Ferri, Paul                 KSC/99   21.25   19.97   41.22
  3 110 E6092035 Desino, Andrew              KSC/99   21.65   21.22   42.87
  4 112 E6238943 Gillis, Robert              SMS/00   21.77   21.25   43.02
  5 122 E6072300 Schwartz, Dan               KSC/00   21.64   21.57   43.21
  6 109 E6235931 Cunningham, Michael         QUE/00   22.09   21.45   43.54
  7 127 E6241000 Zackin, Matthew             KSC/00   22.15   21.53   43.68
  8 108 E6299503 Burger, Jonathan               /00   22.03   22.16   44.19
  9 124 E6194302 Shoemaker, Elliot            S6/00   22.37   22.30   44.67
 10 123 E6412531 Shea, Jack                  OKE/00   23.09   21.86   44.95
 11 115 E6099410 Mead, Drake                 KSC/00   22.80   22.39   45.19
 11 114 E6302500 Lorenze, John               OKE/00   23.12   22.07   45.19
 13 113 E6410361 Hoffman, Peter              OKE/00   22.98   22.55   45.53
 14 117 X6408033 Murdoch, Conor              OKE/99   22.76   22.81   45.57
 15 128 E6246759 Provance, Carver            OKE/00   23.03   22.76   45.79
 16 121 X6180780 Salisbury-Jennings, Joseph  KSC/99   29.49   21.00   50.49
 17 126 E6400264 Soto, Scott                PICO/00   27.12   25.30   52.42

DID NOT START 1st RUN

    119 E6053466 Price, Matthew              KSC/99        
    118 E6369237 Peterson, Macgregor         KSC/00        

DID NOT FINISH 1st RUN

    107 E6195465 Bianchi, John               KSC/99           21.64

DID NOT START 2nd RUN

    116 X6416135 Mendez, Julio               KSC/99 1:07.33

DISQUALIFIED 2nd RUN

    125 E6416286 Tobin, Jonah                OKE/00   23.82






			



                       U.S. SKI AND SNOWBOARD ASSOCIATION                       

                         MATT HARNETT MEMORIAL DUAL SL                          

                            USSA RACE CODE No. N1228                            
KMS                                                               MARCH 24, 2013
KILLINGTON                                                      EASTERN DIVISION
--------------------------------------------------------------------------------

                          S L A L O M     L A D I E S                           

                                RESULTS BY CLASS                                

--------------------------------------------------------------------------------

                                  CLASS :  U8                                   
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1   2 E6448669 Lajaunie, Lauren            KSC/05   28.83   30.17   59.00
  2   3 E6464273 Smith, Addie                KSC/05   31.82   31.06 1:02.88

DID NOT START 1st RUN

      4 E6445822 Visnic, Merina              OKE/05        

DISQUALIFIED 2nd RUN

      1 E6476608 Bianchi, Megan              KSC/05   27.69


                                  CLASS :  U10                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1  23 E6331681 Roy, Caroline               KSC/03   24.03   23.10   47.13
  2  18 E6428927 Gillis, Emily               STC/04   23.67   23.68   47.35
  3  26 E6370290 Spain, Eliza                KSC/03   25.45   25.45   50.90
  4  19 E6390973 Kelleher, Erin              OKE/03   26.54   24.92   51.46
  5  24 E6470175 Shea, Reilly                OKE/04   25.94   26.11   52.05
  6  15 E6451342 Bona, Sarah                 KSC/03   26.99   26.37   53.36
  7  22 E6326583 Redrup, Isabel              KSC/04   26.19   27.79   53.98
  8  20 E6474974 Perlov, Ava                 KSC/06   28.74   27.04   55.78
  9  16 E6449863 Brown, Julia                KSC/04   31.46   30.22 1:01.68
 10  25 E6408457 Shettler, Savanna           KSC/04   32.59   31.11 1:03.70

DID NOT START 2nd RUN

     14 E6369907 Anderson, Ashley            KSC/04   25.69



DISQUALIFIED 2nd RUN

     17 E6393543 Clark-alderman, Isabella    KSC/03   27.83
     21 E6365169 Quiles, Amanda               CG/03   25.46


                                  CLASS :  U12                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1  66 E6259669 Stolar, Mikayla             KSC/01   20.65   20.42   41.07
  2  55 E6299170 Jenne, Isabelle             KSC/01   21.68   21.04   42.72
  3  68 E6282901 Sauter, Lena               COCH/02   21.87   21.82   43.69
  4  56 E6325182 Kelleher, Lydia             OMS/01   22.46   22.16   44.62
  5  43 E6311659 Amico, Isabella             KSC/01   22.92   22.06   44.98
  6  67 E6311975 Zegelstein, Lyla            KSC/01   23.03   22.05   45.08
  7  50 E6302941 Castellini, Francesca       KSC/01   22.69   22.51   45.20
  8  48 E6237440 Bennett, Sydney             KSC/01   22.89   22.47   45.36
  9  53 E6362518 Harris, Lauren              OKE/01   22.90   22.75   45.65
 10  54 E6302342 Hart, Devin                 KSC/01   22.47   23.39   45.86
 11  60 X6408074 Murdoch, Siofra             OKE/01   23.04   22.93   45.97
 12  59 E6412731 Mirabile, Jillian           OKE/01   23.57   22.52   46.09
 13  46 E6267947 Austin, Emma                OKE/02   23.33   23.34   46.67
 14  47 E6235082 Bennett, Katelyn            GUN/01   24.04   22.80   46.84
 15  52 E6300495 Friedman, Sara              KSC/01   23.23   23.95   47.18
 16  51 E6415502 Degraw, Elizabeth           OKE/02   23.67   23.60   47.27
 17  65 E6299255 Spain, Adelaide             KSC/01   24.19   24.21   48.40
 18  58 E6370537 Lawton, Katherine           KSC/01   24.61   24.58   49.19
 19  57 E6368132 Kroon, Anja                 KSC/01   24.63   24.61   49.24
 20  45 E6193015 Auerbach, Carolina          KSC/02   25.22   24.44   49.66
 21  62 E6407864 Parlett, J. Kai             KSC/02   25.15   24.91   50.06
 22  61 E6325969 Oko, Mikayla                KSC/02   26.09   25.20   51.29
 23  49 E6369713 Blake, Katelyn              KSC/01   26.27   25.32   51.59
 24  63 E6365085 Quiles, Shannon              CG/01   26.15   25.45   51.60
 25  64 E6429939 Schain, Ayden               KSC/02   25.66   26.25   51.91



                                  CLASS :  U12                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

DID NOT START 1st RUN

     44 E6301590 Anderson, Lane              KSC/01        


                                  CLASS :  U14                                  
                                  ------------                                  

 PL Bib  USSA    COMPETITOR------------------------    TIME   TIME    TOTAL
     Nr  Nr      SURNAME+NAME               CLUB/YR  1stRUN  2ndRUN    TIME

  1 103 E6151153 Nolan, Isabelle             KSC/00   21.48   20.74   42.22
  2 101 E6150866 Krochina, Madison           IND/00   21.97   21.27   43.24
  3  90 E6226577 Ayer, Felicia               KSC/99   21.84   21.45   43.29
  4 106 E6269903 White, Dolores              OMS/99   21.94   21.44   43.38
  5  98 E6142475 Dobyns, Tory                KMS/99   22.10   21.60   43.70
  6  97 E6104103 Denny, Julia                KSC/99   22.34   21.57   43.91
  7  96 E6235896 Cunningham, Mckenzie        QUE/99   22.37   21.65   44.02
  8  91 E6317516 Beardsley, Maggie           OMS/00   22.50   21.65   44.15
  9 102 E6188924 Martin, Julia               KSC/99   22.67   22.11   44.78
 10  95 E6303324 Candee, Rebecca             KSC/00   22.91   22.19   45.10
 11  92 E6084768 Beilke, Piper              COCH/99   22.57   22.63   45.20
 12  93 E6182588 Bennett, Emma               GUN/99   23.58   22.65   46.23
 13 100 E6318353 Hynes, Daly                 OMS/00   23.89   22.49   46.38
 14 105 E6253692 Shelley, Caroline           KSC/00   25.35   25.17   50.52

DID NOT FINISH 1st RUN

     99 E6253573 Hulsebosch, Ali             KSC/00           21.90

DID NOT FINISH 2nd RUN

    104 E6162374 Queirolo, Tessa             KSC/00   21.68

DISQUALIFIED 2nd RUN

     94 E6155204 Beresford, Josephine       COCH/99   22.74





			



                          DUAL COURSE RACE  3/24/2013                     Page 1

                         MATT HARNETT MEMORIAL DUAL SL                          
                                    KSC/KMS                                     


CLASS : U10
Pl  Bib  Class Team    Name                 Blue          Red         Result 
________________________________________________________________________________
1   23   U10   KSC   Caroline Roy          24.03 (3)     23.10 (2)     47.13 (1) 
2   42   U10   OKE   Drew Visnic           23.82 (2)     23.38 (5)     47.20 (2) 
3   37   U10   CG    Oscar Preisler        24.50 (8)     22.82 (1)     47.32 (3) 
4   18   U10   STC   Emily Gillis          23.67 (1)     23.68 (6)     47.35 (4) 
5   28   U10   KSC   Austin Clarke         24.21 (6)     23.29 (3)     47.50 (5) 
6   41   U10   KSC   Tucker Schultz        24.19 (5)     23.32 (4)     47.51 (6) 
7   36   U10   KSC   Chase Muller          24.08 (4)     24.04 (7)     48.12 (7) 
8   32   U10   OKE   Brennan Hynes         24.48 (7)     24.51 (8)     48.99 (8) 
9   33   U10   OKE   John Kelleher         24.86 (9)     24.69 (10)    49.55 (9) 
10  35   U10   OKE   William Marra         26.00 (15)    24.68 (9)     50.68 (10)
11  31   U10   OKE   William Harris        25.66 (12)    25.05 (12)    50.71 (11)
12  26   U10   KSC   Eliza Spain           25.45 (10)    25.45 (14)    50.90 (12)
13  19   U10   OKE   Erin Kelleher         26.54 (18)    24.92 (11)    51.46 (13)
14  29   U10   KSC   Christopher Fallon    26.69 (21)    25.07 (13)    51.76 (14)
15  24   U10   OKE   Reilly Shea           25.94 (14)    26.11 (15)    52.05 (15)
16  27   U10   GUN   Christopher Bennet    26.10 (16)    26.52 (17)    52.62 (16)
17  15   U10   KSC   Sarah Bona            26.99 (22)    26.37 (16)    53.36 (17)
18  39   U10   KSC   Alex Rice             26.67 (20)    26.91 (18)    53.58 (18)
19  22   U10   KSC   Isabel Redrup         26.19 (17)    27.79 (23)    53.98 (19)
20  34   U10   KSC   Benjamin Lawton       26.65 (19)    28.18 (24)    54.83 (20)
21  30   U10   KSC   Edward Gentner        27.22 (23)    27.71 (22)    54.93 (21)
22  40   U10   KSC   Gaven Schain          27.51 (24)    27.50 (20)    55.01 (22)
23  20   U10   KSC   Ava Perlov            28.74 (26)    27.04 (19)    55.78 (23)
24  16   U10   KSC   Julia Brown           31.46 (27)    30.22 (25)  1:01.68 (24)
25  25   U10   KSC   Savanna Shettler      32.59 (28)    31.11 (26)  1:03.70 (25)

CLASS : U12
Pl  Bib  Class Team    Name                 Blue          Red         Result 
________________________________________________________________________________
1   66   U12   KSC   Mikayla Stolar        20.65 (1)     20.42 (1)     41.07 (1) 
2   76   U12   KSC   Patrick Coughlin      21.04 (2)     20.89 (2)     41.93 (2) 
3   55   U12   KSC   Isabelle Jenne        21.68 (3)     21.04 (3)     42.72 (3) 
4   79   U12   STC   Daniel Gillis         21.82 (4)     21.79 (4)     43.61 (4) 
5   68   U12   COCH  Lena Sauter           21.87 (5)     21.82 (5)     43.69 (5) 
6   87   U12   KSC   Tanner Schultz        22.32 (7)     21.83 (6)     44.15 (6) 
7   84   U12   CG    Cooper Mandel         22.09 (6)     22.09 (10)    44.18 (7) 
8   70   U12   OMS   Ryan Beardsley        22.42 (8)     21.95 (7)     44.37 (8) 
9   56   U12   OMS   Lydia Kelleher        22.46 (9)     22.16 (11)    44.62 (9) 
10  43   U12   KSC   Isabella Amico        22.92 (15)    22.06 (9)     44.98 (10)
11  67   U12   KSC   Lyla Zegelstein       23.03 (17)    22.05 (8)     45.08 (11)
12  50   U12   KSC   Francesca Castelli    22.69 (12)    22.51 (14)    45.20 (12)
13  48   U12   KSC   Sydney Bennett        22.89 (13)    22.47 (12)    45.36 (13)
14  86   U12   KSC   Brooks Reed           22.98 (16)    22.47 (12)    45.45 (14)
15  53   U12   OKE   Lauren Harris         22.90 (14)    22.75 (17)    45.65 (15)
16  54   U12   KSC   Devin Hart            22.47 (10)    23.39 (25)    45.86 (16)
17  89   U12   KSC   Alec Zackin           23.21 (19)    22.76 (18)    45.97 (17)
18  60   U12   OKE   Siofra Murdoch        23.04 (18)    22.93 (21)    45.97 (17)
19  59   U12   OKE   Jillian Mirabile      23.57 (24)    22.52 (15)    46.09 (19)
20  72   U12   KSC   Ryan Bianchi          23.62 (25)    22.53 (16)    46.15 (20)
21  73   U12   KSC   Stephen Bianchi       23.44 (22)    22.86 (20)    46.30 (21)
22  71   U12   KSC   Aidan Bennett         23.45 (23)    23.21 (22)    46.66 (22)
23  46   U12   OKE   Emma Austin           23.33 (21)    23.34 (24)    46.67 (23)
24  47   U12   GUN   Katelyn Bennett       24.04 (27)    22.80 (19)    46.84 (24)
25  52   U12   KSC   Sara Friedman         23.23 (20)    23.95 (31)    47.18 (25)
26  78   U12   KSC   John Michael Fallo    24.05 (28)    23.22 (23)    47.27 (26)
27  51   U12   OKE   Elizabeth Degraw      23.67 (26)    23.60 (27)    47.27 (26)
28  80   U12   KSC   Wyatt Hoffman         24.64 (34)    23.52 (26)    48.16 (28)
29  81   U12   KSC   Stefan Hulsebosch     24.45 (31)    23.93 (30)    48.38 (29)
30  65   U12   KSC   Adelaide Spain        24.19 (30)    24.21 (32)    48.40 (30)
31  77   U12   QUE   Brian Cunningham      22.59 (11)    25.94 (41)    48.53 (31)
32  74   U12   KSC   Nathan Brown          24.79 (35)    23.88 (28)    48.67 (32)
33  58   U12   KSC   Katherine Lawton      24.61 (32)    24.58 (35)    49.19 (33)
34  57   U12   KSC   Anja Kroon            24.63 (33)    24.61 (36)    49.24 (34)
35  45   U12   KSC   Carolina Auerbach     25.22 (38)    24.44 (33)    49.66 (35)
36  82   U12   KSC   Connor Lajaunie       25.15 (36)    24.51 (34)    49.66 (35)
37  62   U12   KSC   J. Kai Parlett        25.15 (36)    24.91 (37)    50.06 (37)
38  61   U12   KSC   Mikayla Oko           26.09 (40)    25.20 (38)    51.29 (38)
39  49   U12   KSC   Katelyn Blake         26.27 (42)    25.32 (39)    51.59 (39)
40  63   U12   CG    Shannon Quiles        26.15 (41)    25.45 (40)    51.60 (40)
41  64   U12   KSC   Ayden Schain          25.66 (39)    26.25 (42)    51.91 (41)
42  85   U12   KSC   Carlos Mendez         24.14 (29)    28.79 (43)    52.93 (42)
43  75   U12   KSC   Dustin Clarke         38.04 (44)    23.90 (29)  1:01.94 (43)

CLASS : U14
Pl  Bib  Class Team    Name                 Blue          Red         Result 
________________________________________________________________________________
1   120  U14   KSC   Bobby Ryan            20.28 (1)     20.42 (2)     40.70 (1) 
2   111  U14   KSC   Paul Ferri            21.25 (2)     19.97 (1)     41.22 (2) 
3   103  U14   KSC   Isabelle Nolan        21.48 (3)     20.74 (3)     42.22 (3) 
4   110  U14   KSC   Andrew Desino         21.65 (5)     21.22 (5)     42.87 (4) 
5   112  U14   SMS   Robert Gillis         21.77 (7)     21.25 (6)     43.02 (5) 
6   122  U14   KSC   Dan Schwartz          21.64 (4)     21.57 (12)    43.21 (6) 
7   101  U14   IND   Madison Krochina      21.97 (10)    21.27 (7)     43.24 (7) 
8   90   U14   KSC   Felicia Ayer          21.84 (8)     21.45 (9)     43.29 (8) 
9   106  U14   OMS   Dolores White         21.94 (9)     21.44 (8)     43.38 (9) 
10  109  U14   QUE   Michael Cunningham    22.09 (12)    21.45 (9)     43.54 (10)
11  127  U14   KSC   Matthew Zackin        22.15 (14)    21.53 (11)    43.68 (11)
12  98   U14   KMS   Tory Dobyns           22.10 (13)    21.60 (14)    43.70 (12)
13  97   U14   KSC   Julia Denny           22.34 (15)    21.57 (12)    43.91 (13)
14  96   U14   QUE   Mckenzie Cunningha    22.37 (16)    21.65 (16)    44.02 (14)
15  91   U14   OMS   Maggie Beardsley      22.50 (18)    21.65 (16)    44.15 (15)
16  108  U14         Jonathan Burger       22.03 (11)    22.16 (22)    44.19 (16)
17  124  U14   S6    Elliot Shoemaker      22.37 (16)    22.30 (24)    44.67 (17)
18  102  U14   KSC   Julia Martin          22.67 (20)    22.11 (21)    44.78 (18)
19  123  U14   OKE   Jack Shea             23.09 (27)    21.86 (18)    44.95 (19)
20  95   U14   KSC   Rebecca Candee        22.91 (24)    22.19 (23)    45.10 (20)
21  114  U14   OKE   John Lorenze          23.12 (28)    22.07 (20)    45.19 (21)
22  115  U14   KSC   Drake Mead            22.80 (23)    22.39 (25)    45.19 (21)
23  92   U14   COCH  Piper Beilke          22.57 (19)    22.63 (28)    45.20 (23)
24  113  U14   OKE   Peter Hoffman         22.98 (25)    22.55 (27)    45.53 (24)
25  117  U14   OKE   Conor Murdoch         22.76 (22)    22.81 (31)    45.57 (25)
26  128  U14   OKE   Carver Provance       23.03 (26)    22.76 (30)    45.79 (26)
27  93   U14   GUN   Emma Bennett          23.58 (29)    22.65 (29)    46.23 (27)
28  100  U14   OMS   Daly Hynes            23.89 (31)    22.49 (26)    46.38 (28)
29  121  U14   KSC   Joseph Salisbury-J    29.49 (34)    21.00 (4)     50.49 (29)
30  105  U14   KSC   Caroline Shelley      25.35 (32)    25.17 (32)    50.52 (30)
31  126  U14   PICO  Scott Soto            27.12 (33)    25.30 (33)    52.42 (31)

CLASS : U8
Pl  Bib  Class Team    Name                 Blue          Red         Result 
________________________________________________________________________________
1   8    U8    KSC   Brice Muller          24.58 (1)     24.82 (1)     49.40 (1) 
2   10   U8    KSC   Sawyer Reed           25.17 (2)     25.38 (2)     50.55 (2) 
3   9    U8    CG    Albert Preisler       26.37 (3)     25.95 (5)     52.32 (3) 
4   12   U8    KSC   Lukas Sharrock        28.22 (5)     25.61 (3)     53.83 (4) 
5   11   U8    KSC   Connor Roy            28.34 (6)     25.88 (4)     54.22 (5) 
6   6    U8    KSC   Griffin Gentner       29.01 (8)     28.52 (7)     57.53 (6) 
7   7    U8    KSC   Raul Mendez           31.04 (10)    26.74 (6)     57.78 (7) 
8   2    U8    KSC   Lauren Lajaunie       28.83 (7)     30.17 (9)     59.00 (8) 
9   13   U8    KSC   Jake Slavich          29.62 (9)     29.98 (8)     59.60 (9) 
10  3    U8    KSC   Addie Smith           31.82 (11)    31.06 (10)  1:02.88 (10)


















________________________________________________________________________________

Ski Club Software from www.SplitSecond.com                  3/24/2013 3:20:55 PM
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~