Club Name:
Bromley Outing Club
[ BOC ]

Race Secretary:

Toni Harkins

Entry Method:
SVC Council races: SVC list and payment on www.adminskiracing.com or at registation. U21, U19, U16 scored: payment on www.adminskiracing.com; email to [email protected]

Send Entries to:
Scored races: www.adminskiracing.com or to
[email protected] (Toni Harkins)

Address:
PO Box 775, Manchester Center, VT 05255

Phone: 802-824-6498
E-MAIL US
VISIT WEBSITE

Following are Alpine Race Results and Penalty Reports

Ski Race Results generated by:
USSA Race Software, Alpine/Snowboard/Cross Country Version 6.24 Revision 11
Software written by Split Second, Inc.


                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                           SVC U10 DUAL PANEL SLALOM                            

                            NAT RACE CODE No. N1170                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

                              P S L     W O M E N                               
                               QUALIFIER RESULTS                                

JURY                                          TECHNICAL DATA

TD               Korenowski, Gerald   (USA)   COURSE                 EAST MEADOW
REFEREE          Bacon, Andrea        (USA)   START                        756 M
CHIEF OF RACE    Healy, Michael       (USA)   FINISH                       688 M
                                              VERTICAL DROP                 68 M
                                              
                                              HOMOLOG.Nr.            U2494/11/19


                 1st RUN                          2nd RUN
COURSE SETTER    Bleh, John           (USA)       McCathron, Christophe(USA)
FORERUNNERS  -A- Desroberts, Ben      (USA)   -A- Desroberts, Bailey   (USA)
             -B-                              -B- 
             -C-                              -C- 
             -D-                              -D- 
             -E-                              -E- 

NUMBER OF GATES  20                               20
START TIME        9:30                            11:00

--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 22  22 Okie, Evangeline            USA   27.94 (1)     28.61 (2)     56.55 (1)
 56  56 Walker, McKenzie            USA   28.31 (3)     30.09 (7)     58.40 (2)
 38  38 Bach, Marissa               USA   29.02 (4)     31.03 (9)   1:00.05 (3)
 33  33 Higginbotham, Claire        USA   30.43 (11)    29.98 (6)   1:00.41 (4)
 13  13 Christopher, Tess           USA   31.04 (14)    29.40 (4)   1:00.44 (5)
 54  54 Cox, Ellie                  USA   29.55 (8)     31.02 (8)   1:00.57 (6)
  8   8 Mullen, Riley               USA   29.25 (7)     31.50 (11)  1:00.75 (7)
 19  19 Sawatzky, Sophie            USA   30.93 (12)    29.90 (5)   1:00.83 (8)
 40  40 Weiss, Ella                 USA   30.34 (10)    32.64 (15)  1:02.98 (9)
 30  30 Cho, Zorana                 USA   29.92 (9)     33.38 (19)  1:03.30 (10)
 11  11 Maxwell, Theresa            USA   32.36 (20)    31.14 (10)  1:03.50 (11)
 48  48 Kelly, Violet               USA   31.38 (16)    33.41 (20)  1:04.79 (12)
 39  39 Albro, Sicily               USA   31.40 (17)    33.67 (21)  1:05.07 (13)
 21  21 Offner, Kelly               USA   32.57 (21)    32.92 (17)  1:05.49 (14)
 26  26 Sargent, Avery              USA   31.02 (13)    34.55 (28)  1:05.57 (15)


01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLW1320              N1170     F0 / 1
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                           SVC U10 DUAL PANEL SLALOM                            

                            NAT RACE CODE No. N1170                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 47  47 Cardella, Ellyn             USA   33.00 (25)    32.78 (16)  1:05.78 (16)
 31  31 Weissleder, Abigail         USA   33.40 (26)    32.50 (14)  1:05.90 (17)
  7   7 Steinvurzel, Stevie         USA   33.61 (27)    32.31 (13)  1:05.92 (18)
  6   6 Love, Meghan                USA   27.99 (2)     38.60 (42)  1:06.59 (19)
 18  18 Kane, Hailey                USA   32.35 (19)    34.42 (25)  1:06.77 (20)
 10  10 Martini, Soline             USA   31.51 (18)    35.32 (32)  1:06.83 (21)
 42  42 Borgia, Freyja              USA   32.74 (22)    34.42 (25)  1:07.16 (22)
 51  51 Bancroft, Pearson           USA   32.87 (23)    34.51 (27)  1:07.38 (23)
 29  29 Schneider, Maya             USA   34.46 (31)    33.03 (18)  1:07.49 (24)
 28  28 Higginbotham, Elisabeth     USA   35.42 (37)    32.21 (12)  1:07.63 (25)
 57  57 Mullen, Molly               USA   33.68 (29)    34.28 (24)  1:07.96 (26)
  2   2 Kling, Reina                USA   32.94 (24)    35.27 (31)  1:08.21 (27)
 58  59 Foster, Gray                USA   34.77 (32)    33.76 (22)  1:08.53 (28)
 15  15 Hekemian, Payton            USA   35.17 (36)    34.65 (29)  1:09.82 (29)
 52  52 Finch, Jordis               USA   34.93 (33)    36.44 (36)  1:11.37 (30)
 32  32 Smolenack, Abby             USA   34.01 (30)    38.14 (40)  1:12.15 (31)
 55  55 Forlini, Reese              USA   35.02 (34)    37.57 (38)  1:12.59 (32)
 12  12 McKillop, Kiera             USA   33.67 (28)    38.94 (44)  1:12.61 (33)
 34  34 McCoy, Kirra                USA   35.11 (35)    37.84 (39)  1:12.95 (34)
  5   5 Difabio, Leighton           USA   38.00 (42)    34.98 (30)  1:12.98 (35)
 62  63 Holm Pedersen, Camille      USA   37.10 (41)    36.31 (35)  1:13.41 (36)
  1   1 Bernstrom, Harper           USA   38.36 (43)    35.52 (33)  1:13.88 (37)
  9   9 Maddock, Sabrina            USA   39.97 (46)    33.99 (23)  1:13.96 (38)
 14  14 Nelson, Lily                USA   38.47 (44)    35.93 (34)  1:14.40 (39)
 45  45 Brino, Leyanna              USA   35.74 (39)    38.90 (43)  1:14.64 (40)
  3   3 Sullivan, Rosalie           USA   35.48 (38)    40.51 (46)  1:15.99 (41)
 41  41 Clark, Grace                USA   39.63 (45)    36.87 (37)  1:16.50 (42)
 64  65 Okean, Grace                USA   41.74 (47)    39.47 (45)  1:21.21 (43)
 25  25 Christopher, Piper          USA   55.18 (48)    27.70 (1)   1:22.88 (44)
 44  44 Tenenbaum, Yahli            USA   57.29 (49)    38.34 (41)  1:35.63 (45)
 63  64 Horgan, Mia                 USA     DNS           DNS      
 61  62 Harris, Georgia             USA     DNS           DNS      
 60  61 Hake, Ella                  USA     DNS           DNS      
 59  60 Gawlowski, Amelia           USA     DNS           DNS      
 50  50 Barnat, Holly               USA     DNS           DNS      
 46  46 Rosella, Brynn              USA     DNS           DNS      
 43  43 Black, Emma                 USA     DNS           DNS      
 37  37 Woodrow, Jacqueline         USA     DNS           DNS      
 36  36 Mermel, Elizabeth           USA     DNS           DNS      
 27  27 Sklar, Emma                 USA     DNS           DNS      
 24  24 Pfeil, Vivian               USA     DNS           DNS      
 23  23 Olefson, Sydney             USA     DNS           DNS      

01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLW1320              N1170     F0 / 2
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                           SVC U10 DUAL PANEL SLALOM                            

                            NAT RACE CODE No. N1170                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 20  20 O'Day, Paige                USA     DNS           DNS      
  4   4 Weiss, Reese                USA     DNS           DNS      
 49  49 Duarte, Emma                USA     DNF         29.32 (3)  
 53  53 McFadzen, Scarlett          USA   36.99 (40)      DNF      
 35  35 Sullivan, Lola              USA   29.08 (5)       DNF      
 17  17 Newkirk, Sofia              USA   31.09 (15)      DNF      
 16  16 Difabio, Charlotte          USA   29.14 (6)       DNF      




































01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLW1320              N1170     F0 / 3
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

			


                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                          SVC U10 DUAL PANEL SLALOM #1                          

                            NAT RACE CODE No. N1169                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

                                P S L     M E N                                 
                               QUALIFIER RESULTS                                

JURY                                          TECHNICAL DATA

TD               Korenowski, Gerald   (USA)   COURSE                 EAST MEADOW
REFEREE          Bacon, Andrea        (USA)   START                        756 M
CHIEF OF RACE    Healy, Michael       (USA)   FINISH                       688 M
                                              VERTICAL DROP                 68 M
                                              
                                              HOMOLOG.Nr.            U2494/11/19


                 1st RUN                          2nd RUN
COURSE SETTER    Bleh, John           (USA)       McCathron, Christophe(USA)
FORERUNNERS  -A- Desroberts, Ben      (USA)   -A- Desroberts, Bailey   (USA)
             -B-                              -B- 
             -C-                              -C- 
             -D-                              -D- 
             -E-                              -E- 

NUMBER OF GATES  20                               20
START TIME        9:30                            11:00

--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 31 100 Van Arsdale, Maxwell        USA   27.58 (1)     28.76 (1)     56.34 (1)
  1  70 Mason, Lucas                USA   27.58 (1)     29.22 (2)     56.80 (2)
 27  96 Brisson, Jacob              USA   29.32 (4)     29.86 (5)     59.18 (3)
  9  78 Hildebrand, Anders          USA   28.42 (3)     31.05 (10)    59.47 (4)
 48 117 Gargiulo, John              USA   29.67 (7)     29.89 (6)     59.56 (5)
 38 107 Baker, Finley               USA   29.73 (8)     30.00 (7)     59.73 (6)
  4  73 Whalen, Marshall            USA   30.40 (12)    29.65 (4)   1:00.05 (7)
 33 102 Leonard, Joshua                   29.42 (5)     30.85 (9)   1:00.27 (8)
 24  93 Spielman, Jagger            USA   29.88 (9)     30.60 (8)   1:00.48 (9)
 18  87 Tanniru, Lars               USA   29.65 (6)     31.34 (11)  1:00.99 (10)
 36 105 Conrod, Alexander           USA   30.80 (14)    31.68 (14)  1:02.48 (11)
 45 114 Carton, Max                 USA   30.84 (15)    31.71 (15)  1:02.55 (12)
 21  90 Matheke, Steven             USA   29.94 (10)    32.93 (17)  1:02.87 (13)
 16  85 Schwab, Quinn               USA   32.00 (19)    31.35 (12)  1:03.35 (14)
 47 116 Faber, Edward               USA   32.26 (21)    33.51 (19)  1:05.77 (15)


01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLM1320              N1169     M0 / 1
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                          SVC U10 DUAL PANEL SLALOM #1                          

                            NAT RACE CODE No. N1169                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 30  99 Kelly, Vincent              USA   33.02 (23)    32.92 (16)  1:05.94 (16)
 15  84 Paglen, Keith               USA   32.23 (20)    34.06 (22)  1:06.29 (17)
  6  75 Hughes, Nemanja             USA   33.28 (24)    33.26 (18)  1:06.54 (18)
 13  82 Geoghan, Daniel             USA   31.95 (18)    34.96 (25)  1:06.91 (19)
 22  91 Kirby, William              USA   33.97 (28)    33.78 (20)  1:07.75 (20)
 32 101 Brown, Benjamin             USA   34.15 (30)    33.90 (21)  1:08.05 (21)
 17  86 Steinberg, Ryan             USA   31.87 (17)    36.30 (30)  1:08.17 (22)
 41 110 Junger, Aiden               USA   33.39 (25)    35.29 (27)  1:08.68 (23)
  3  72 Dickason, Brennan           USA   33.58 (27)    35.24 (26)  1:08.82 (24)
  8  77 Poole, Oliver               USA   34.06 (29)    34.86 (24)  1:08.92 (25)
 14  83 McIntyre, Trevor            USA   34.76 (31)    34.36 (23)  1:09.12 (26)
 42 111 Weiss, Dylan                USA   33.48 (26)    35.65 (28)  1:09.13 (27)
 35 104 Nofziger, Elijah            USA   35.63 (33)    36.35 (31)  1:11.98 (28)
 29  98 Ao, Andrew                  USA   35.11 (32)    36.99 (32)  1:12.10 (29)
  5  74 Goodman, Campbell           USA   42.09 (39)    31.39 (13)  1:13.48 (30)
 10  79 Holm Pedersen, Luc          USA   38.59 (38)    35.71 (29)  1:14.30 (31)
 37 106 Beshara, Brooks             USA   35.81 (34)    39.14 (34)  1:14.95 (32)
 28  97 Brown, Hudson               USA   38.00 (36)    39.05 (33)  1:17.05 (33)
 19  88 Stephan, Finn               USA   38.08 (37)    41.50 (35)  1:19.58 (34)
 40 109 Cubell, Sawyer              USA   30.93 (16)    49.83 (37)  1:20.76 (35)
 20  89 Twiggs, Halston             USA   36.05 (35)    45.29 (36)  1:21.34 (36)
 23  92 Watson, William             USA   30.53 (13)    54.37 (38)  1:24.90 (37)
  2  71 Giulietti, Mason            USA   32.90 (22)  1:18.78 (39)  1:51.68 (38)
 26  95 Alexander-Pletzke, Thomas   USA   30.30 (11)  1:21.84 (40)  1:52.14 (39)
 46 115 Dinneen, Reed               USA     DNS           DNS      
 44 113 Dinneen, Max                USA     DNS           DNS      
 43 112 Wetzel, Oliver              USA     DNS           DNS      
 39 108 Gnazzo, Luca                USA     DNS           DNS      
 34 103 Cho, Aston                  USA     DNS           DNS      
 12  81 Jung, Mark                          DNS           DNS      
 11  80 Podolski, Julian            USA     DNS           DNS      
  7  76 Guerard, Luc                USA     DNS           DNS      
 25  94 Zwick, Ian                  USA     DNF         29.51 (3)  










01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLM1320              N1169     M0 / 2
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

			


                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                          SVC U10 DUAL PANEL SLALOM #2                          

                            NAT RACE CODE No. N1312                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

                              P S L     W O M E N                               
                               QUALIFIER RESULTS                                

JURY                                          TECHNICAL DATA

TD               Korenowski, Gerald   (USA)   COURSE                 EAST MEADOW
REFEREE          Bacon, Andrea        (USA)   START                        756 M
CHIEF OF RACE    Healy, Michael       (USA)   FINISH                       688 M
                                              VERTICAL DROP                 68 M
                                              
                                              HOMOLOG.Nr.            U2494/11/19


                 1st RUN                          2nd RUN
COURSE SETTER    McCathron, Christophe(USA)       
FORERUNNERS  -A- Desroberts, Ben      (USA)   -A- Desroberts, Bailey   (USA)
             -B- De Bittetto, Luke    (USA)   -B- Mullen, Lila         (USA)
             -C-                              -C- 
             -D-                              -D- 
             -E-                              -E- 

NUMBER OF GATES  20                               20
START TIME       13:00                            14:00

--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 25  25 Christopher, Piper          USA   26.06 (1)     26.62 (1)     52.68 (1)
 22  22 Okie, Evangeline            USA   26.40 (2)     26.73 (2)     53.13 (2)
 35  35 Sullivan, Lola              USA   27.62 (5)     27.35 (3)     54.97 (3)
 49  49 Duarte, Emma                USA   28.22 (8)     27.47 (4)     55.69 (4)
 38  38 Bach, Marissa               USA   27.42 (3)     29.00 (6)     56.42 (5)
 56  56 Walker, McKenzie            USA   27.53 (4)     29.49 (11)    57.02 (6)
 33  33 Higginbotham, Claire        USA   28.67 (10)    28.80 (5)     57.47 (7)
  8   8 Mullen, Riley               USA   27.68 (6)     29.93 (13)    57.61 (8)
  6   6 Love, Meghan                USA   28.57 (9)     29.32 (8)     57.89 (9)
 30  30 Cho, Zorana                 USA   28.89 (12)    29.18 (7)     58.07 (10)
 13  13 Christopher, Tess           USA   28.81 (11)    29.33 (9)     58.14 (11)
 17  17 Newkirk, Sofia              USA   28.89 (12)    29.40 (10)    58.29 (12)
 54  54 Cox, Ellie                  USA   28.19 (7)     30.23 (15)    58.42 (13)
 19  19 Sawatzky, Sophie            USA   29.49 (16)    29.91 (12)    59.40 (14)
 40  40 Weiss, Ella                 USA   29.43 (15)    30.30 (16)    59.73 (15)


01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLW1320              N1312     F0 / 1
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                          SVC U10 DUAL PANEL SLALOM #2                          

                            NAT RACE CODE No. N1312                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 39  39 Albro, Sicily               USA   30.56 (21)    30.07 (14)  1:00.63 (16)
 21  21 Offner, Kelly               USA   30.32 (19)    30.61 (17)  1:00.93 (17)
 16  16 Difabio, Charlotte          USA   29.98 (17)    31.37 (19)  1:01.35 (18)
 18  18 Kane, Hailey                USA   30.14 (18)    31.95 (20)  1:02.09 (19)
 48  48 Kelly, Violet               USA   29.40 (14)    32.71 (26)  1:02.11 (20)
 47  47 Cardella, Ellyn             USA   31.48 (24)    30.86 (18)  1:02.34 (21)
 28  28 Higginbotham, Elisabeth     USA   30.43 (20)    32.13 (23)  1:02.56 (22)
 11  11 Maxwell, Theresa            USA   30.56 (21)    32.96 (27)  1:03.52 (23)
  2   2 Kling, Reina                USA   30.78 (23)    33.02 (28)  1:03.80 (24)
  7   7 Steinvurzel, Stevie         USA   31.66 (25)    32.26 (24)  1:03.92 (25)
 51  51 Bancroft, Pearson           USA   31.95 (26)    32.01 (21)  1:03.96 (26)
 31  31 Weissleder, Abigail         USA   32.09 (27)    32.43 (25)  1:04.52 (27)
 58  59 Foster, Gray                USA   33.41 (33)    33.12 (29)  1:06.53 (28)
 57  57 Mullen, Molly               USA   34.80 (38)    32.06 (22)  1:06.86 (29)
  3   3 Sullivan, Rosalie           USA   32.72 (32)    34.25 (32)  1:06.97 (30)
 29  29 Schneider, Maya             USA   32.46 (29)    34.53 (34)  1:06.99 (31)
 15  15 Hekemian, Payton            USA   32.51 (30)    34.69 (36)  1:07.20 (32)
 42  42 Borgia, Freyja              USA   33.90 (34)    33.84 (31)  1:07.74 (33)
 10  10 Martini, Soline             USA   32.65 (31)    35.59 (39)  1:08.24 (34)
 45  45 Brino, Leyanna              USA   34.40 (37)    34.91 (37)  1:09.31 (35)
 44  44 Tenenbaum, Yahli            USA   33.94 (35)    35.64 (40)  1:09.58 (36)
  1   1 Bernstrom, Harper           USA   34.09 (36)    36.19 (41)  1:10.28 (37)
 55  55 Forlini, Reese              USA   35.79 (39)    34.65 (35)  1:10.44 (38)
 14  14 Nelson, Lily                USA   32.32 (28)    39.73 (47)  1:12.05 (39)
 53  53 McFadzen, Scarlett          USA   39.23 (45)    33.52 (30)  1:12.75 (40)
 12  12 McKillop, Kiera             USA   35.96 (40)    37.26 (42)  1:13.22 (41)
 34  34 McCoy, Kirra                USA   36.24 (42)    38.56 (44)  1:14.80 (42)
 62  63 Holm Pedersen, Camille      USA   39.63 (46)    35.25 (38)  1:14.88 (43)
 32  32 Smolenack, Abby             USA   36.17 (41)    38.90 (45)  1:15.07 (44)
  9   9 Maddock, Sabrina            USA   37.30 (44)    37.98 (43)  1:15.28 (45)
  5   5 Difabio, Leighton           USA   36.88 (43)    39.10 (46)  1:15.98 (46)
 26  26 Sargent, Avery              USA   43.44 (48)    34.27 (33)  1:17.71 (47)
 41  41 Clark, Grace                USA   40.38 (47)    40.06 (48)  1:20.44 (48)
 64  65 Okean, Grace                USA   43.68 (49)    40.98 (50)  1:24.66 (49)
 63  64 Horgan, Mia                 USA     DNS           DNS      
 61  62 Harris, Georgia             USA     DNS           DNS      
 60  61 Hake, Ella                  USA     DNS           DNS      
 59  60 Gawlowski, Amelia           USA     DNS           DNS      
 50  50 Barnat, Holly               USA     DNS           DNS      
 46  46 Rosella, Brynn              USA     DNS           DNS      
 43  43 Black, Emma                 USA     DNS           DNS      
 37  37 Woodrow, Jacqueline         USA     DNS           DNS      

01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLW1320              N1312     F0 / 2
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                          SVC U10 DUAL PANEL SLALOM #2                          

                            NAT RACE CODE No. N1312                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 36  36 Mermel, Elizabeth           USA     DNS           DNS      
 27  27 Sklar, Emma                 USA     DNS           DNS      
 24  24 Pfeil, Vivian               USA     DNS           DNS      
 23  23 Olefson, Sydney             USA     DNS           DNS      
 20  20 O'Day, Paige                USA     DNS           DNS      
  4   4 Weiss, Reese                USA     DNS           DNS      
 52  52 Finch, Jordis               USA     DNF         40.94 (49) 




































01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLW1320              N1312     F0 / 3
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

			


                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                          SVC U10 DUAL PANEL SLALOM #2                          

                            NAT RACE CODE No. N1311                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

                                P S L     M E N                                 
                               QUALIFIER RESULTS                                

JURY                                          TECHNICAL DATA

TD               Korenowski, Gerald   (USA)   COURSE                 EAST MEADOW
REFEREE          Bacon, Andrea        (USA)   START                        756 M
CHIEF OF RACE    Healy, Michael       (USA)   FINISH                       688 M
                                              VERTICAL DROP                 68 M
                                              
                                              HOMOLOG.Nr.            U2494/11/19


                 1st RUN                          2nd RUN
COURSE SETTER    McCathron, Christophe(USA)       
FORERUNNERS  -A- Desroberts, Ben      (USA)   -A- Desroberts, Bailey   (USA)
             -B- De Bittetto, Luke    (USA)   -B- Mullen, Lila         (USA)
             -C-                              -C- 
             -D-                              -D- 
             -E-                              -E- 

NUMBER OF GATES   0
START TIME       13:00                            14:00

--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

 31 100 Van Arsdale, Maxwell        USA   24.68 (1)     26.47 (1)     51.15 (1)
 25  94 Zwick, Ian                  USA   25.34 (2)     27.83 (2)     53.17 (2)
 48 117 Gargiulo, John              USA   27.28 (4)     28.82 (4)     56.10 (3)
  9  78 Hildebrand, Anders          USA   28.83 (6)     29.12 (6)     57.95 (4)
  4  73 Whalen, Marshall            USA   28.95 (7)     29.02 (5)     57.97 (5)
 24  93 Spielman, Jagger            USA   29.03 (8)     29.26 (7)     58.29 (6)
  5  74 Goodman, Campbell           USA   29.92 (12)    29.38 (8)     59.30 (7)
 38 107 Baker, Finley               USA   30.77 (14)    29.80 (9)   1:00.57 (8)
 18  87 Tanniru, Lars               USA   32.14 (22)    28.52 (3)   1:00.66 (9)
 21  90 Matheke, Steven             USA   29.14 (9)     31.91 (15)  1:01.05 (10)
 27  96 Brisson, Jacob              USA   29.57 (11)    31.49 (13)  1:01.06 (11)
 23  92 Watson, William             USA   29.53 (10)    31.59 (14)  1:01.12 (12)
 36 105 Conrod, Alexander           USA   31.01 (15)    30.63 (11)  1:01.64 (13)
 16  85 Schwab, Quinn               USA   31.71 (20)    30.81 (12)  1:02.52 (14)
 45 114 Carton, Max                 USA   30.73 (13)    32.54 (17)  1:03.27 (15)


01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLM1320              N1311     M0 / 1
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                              U.S. SKI & SNOWBOARD                              

                          SVC U10 DUAL PANEL SLALOM #2                          

                            NAT RACE CODE No. N1311                             
BROMLEY OUTING CLUB                                                MARCH 1, 2020
BROMLEY                                                                  EASTERN
--------------------------------------------------------------------------------

 ST BIB COMPETITOR---------------------
 NO  NO SURNAME+NAME                NAT   Blue           Red          TOTAL

  6  75 Hughes, Nemanja             USA   31.32 (17)    32.24 (16)  1:03.56 (16)
 42 111 Weiss, Dylan                USA   32.21 (23)    32.57 (18)  1:04.78 (17)
  2  71 Giulietti, Mason            USA   31.42 (18)    33.43 (20)  1:04.85 (18)
 13  82 Geoghan, Daniel             USA   31.54 (19)    34.53 (25)  1:06.07 (19)
 35 104 Nofziger, Elijah            USA   32.56 (25)    33.60 (22)  1:06.16 (20)
  1  70 Mason, Lucas                USA   26.50 (3)     40.00 (34)  1:06.50 (21)
 15  84 Paglen, Keith               USA   32.55 (24)    34.10 (23)  1:06.65 (22)
 30  99 Kelly, Vincent              USA   33.19 (27)    33.59 (21)  1:06.78 (23)
 40 109 Cubell, Sawyer              USA   36.66 (35)    30.22 (10)  1:06.88 (24)
 47 116 Faber, Edward               USA   32.65 (26)    34.47 (24)  1:07.12 (25)
 41 110 Junger, Aiden               USA   31.96 (21)    35.30 (27)  1:07.26 (26)
 32 101 Brown, Benjamin             USA   34.38 (30)    33.07 (19)  1:07.45 (27)
 17  86 Steinberg, Ryan             USA   31.05 (16)    37.14 (33)  1:08.19 (28)
  3  72 Dickason, Brennan           USA   33.28 (28)    35.34 (28)  1:08.62 (29)
 22  91 Kirby, William              USA   34.88 (31)    34.64 (26)  1:09.52 (30)
 14  83 McIntyre, Trevor            USA   36.05 (33)    35.82 (29)  1:11.87 (31)
 10  79 Holm Pedersen, Luc          USA   35.76 (32)    36.42 (30)  1:12.18 (32)
 28  97 Brown, Hudson               USA   38.84 (38)    36.75 (32)  1:15.59 (33)
 29  98 Ao, Andrew                  USA   36.55 (34)    40.42 (35)  1:16.97 (34)
 37 106 Beshara, Brooks             USA   37.37 (37)    40.74 (36)  1:18.11 (35)
  8  77 Poole, Oliver               USA   42.19 (40)    36.50 (31)  1:18.69 (36)
 19  88 Stephan, Finn               USA   39.05 (39)    41.79 (37)  1:20.84 (37)
 46 115 Dinneen, Reed               USA     DNS           DNS      
 44 113 Dinneen, Max                USA     DNS           DNS      
 43 112 Wetzel, Oliver              USA     DNS           DNS      
 39 108 Gnazzo, Luca                USA     DNS           DNS      
 34 103 Cho, Aston                  USA     DNS           DNS      
 12  81 Jung, Mark                          DNS           DNS      
 11  80 Podolski, Julian            USA     DNS           DNS      
  7  76 Guerard, Luc                USA     DNS           DNS      
 33 102 Leonard, Joshua                   27.30 (5)       DNF      
 26  95 Alexander-Pletzke, Thomas   USA   33.89 (29)      DNF      
 20  89 Twiggs, Halston             USA   36.70 (36)      DNF      










01-03-20 / BROMLEY                  LIST: NLM1320              N1311     M0 / 2
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING                                ALGE TIMY TIMING
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~